Czytanie w szkole – dlaczego jest ważne

Przed kolejnym rokiem szkolnym, chcielibyśmy udostępnić szczególną publikację –  efekt pracy „Czytającej Polski”. Zachęcamy do przeczytania.

Jest nam niezmiernie miło, że jako biblioteka, która od początku bierze udział w inicjatywie Fundacji Powszechnego Czytania „Czytająca Polska”, możemy udostępnić efekt kilkuletniej pracy jednego z zespołów – „Czytająca Szkoła”.

Autorami publikacji „Czytająca szkoła warunkiem równych szans dla każdego dziecka” są znakomici specjaliści z zakresu edukacji szkolnej. Mamy nadzieję, że przedstawione wskazówki staną się dobrymi praktykami również w naszej zabrzańskiej społeczności szkolnej.

Jak sami piszą: „Jeśli chcemy wychowywać pokolenia młodych czytających, wyedukowanych, krytycznie myślących, ale i empatycznych; samodzielnych, ale i potrafiących pracować razem przyszłych liderów gospodarki, nauki, polityki, kultury, sportu czy budownictwa – to mądra, przemyślana i głęboka reforma życia książki w szkole jest niezbędna.”

Zachęcamy do lektury –  publikację można pobrać pod tym LINKIEM.