„Rozpoczęła się wielka podróż…” – i…

„Akademia Jedi” przyciągnęła młodych fanów Gwiezdnych Wojen! Biblioteka tętniła mocą podczas warsztatów interdyscyplinarnych dla dzieci!

Od 29 lipca do 2 sierpnia, w godzinach od 16:00 do 18:00, dzieci brały udział w różnorodnych, pełnych mocy zajęciach. Tydzień rozpoczęliśmy w Filii nr 19, gdzie młodzi padawani stworzyli własne lapbooki związane z Gwiezdnymi Wojnami. We wtorek, podczas specjalnych warsztatów, każde dziecko miało okazję zrobić swój własny miecz świetlny. Środa przyniosła trening na świeżym powietrzu w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu, przygotowujący przyszłych rycerzy jasnej strony mocy.

Czwartek spędziliśmy w Czytelni Ogólnej i Prasy, gdzie dzieci budowały modele Artoo-Detoo. Na zakończenie warsztatów, w piątek, dzieciaki przeniosły się do odległej galaktyki dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Tego dnia stworzyły również tematyczne przypinki, ale najważniejszym momentem była inicjacja na rycerzy Jedi z Mistrzem Yodą!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka w uniwersum”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.