Magiczne Warsztaty „Leśne Królestwo Elfów”

24 sierpnia 2024 r. Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zamienił się w prawdziwe królestwo elfów! Dzieci wkroczyły w pełen wyzwań – fantastyczny świat Tolkiena.

Rozpoczęliśmy od malowania kamieni, na których dzieci pisały swoje imiona elfickim alfabetem. Każdy kamień stał się magicznym dziełem sztuki, pełnym tajemniczych znaków i symboli.

Następnie wszyscy przystąpili do tworzenia elfich opasek. Własnoręcznie wykonane, ozdobione wycinankami, opaski dodały każdemu prawdziwie elfickiego uroku.

Po tych twórczych aktywnościach przyszedł czas na quiz przyrodniczy, który sprawdził wiedzę małych elfów o świecie natury i magii. A potem, dzieci wyruszyły na poszukiwanie słodkich skarbów ukrytych w zakątkach lasu!

Na zakończenie warsztatów, dzieci odtańczyły taniec elfów, któremu towarzyszyły relaksacyjne dźwięki szamańskich bębnów. Magiczny rytm wypełnił ogród, wprowadzając wszystkich w stan prawdziwego odprężenia i jedności z naturą.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za cudownie spędzony czas i zapraszamy na kolejne, magiczne przygody!

Leśne królestwo elfów zostało zrealizowane w ramach projektu „Biblioteka w uniwersum”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.