Wielki Dzień Pszczół

Miłośnicy przyrody, książek i wszystkich latających stworzeń! Już 24 sierpnia razem z Miejskim Ogrodem Botanicznym w Zabrzu zapraszamy na kolejny WIELKI DZIEŃ PSZCZÓŁ!

Co będzie się działo? Przede wszystkim odkryjemy sekrety życia pszczół – te niesamowite owady skrywają więcej tajemnic, niż moglibyście się spodziewać! Spotkacie Justynę Bednarek, autorkę serii o przygodach skarpetek, oraz Kicię Kocię – małą bohaterkę wielkich przygód. Teatr Nowy w Zabrzu zaprezentuje fragmenty spektaklu „Skarpetki w Ogrodzie”, a Zielarka Doris wprowadzi Was w fascynujący świat roślin leczniczych. Porozmawiamy także o roślinach biblijnych i dowiemy się, co nieco o międzynarodowym handlu roślinami i zwierzętami.

Ale to nie wszystko! Prócz tych fantastycznych spotkań, czeka wiele dodatkowych atrakcji: magia roślin miododajnych, Przychodnia pod Wierzbami, gdzie bibliotekarki z chęcią podzielą się miłością do książek i zachęcą do czytania, świeczki na kole oraz granie na polanie i budowanie z klocków. Będzie także Szkoła Przeszycia – warsztaty szycia dla każdego. Najmłodszych zapraszamy na warsztaty ekologiczne „Leśne Królestwo Elfów”, które odbędą się jako wydarzenie towarzyszące Wielkiemu Dniu Pszczół.

Dokładny harmonogram dnia znajdziecie poniżej:

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.