Dzień Głośnego Czytania

W tak ważnym dniu, jakim jest Dzień Głośnego Czytania, nie mogło zabraknąć nas w przedszkolu, by podzielić się ciekawymi książkowymi historiami. Dzieciom na głos czytały znakomite osoby, w tym Prezydentka Zabrza.

Takie wydarzenia są świetną okazją do tego, by pokazać maluchom, że książki są ważne i wartościowe, a czytanie to klucz do nieskończonych światów wyobraźni. Dzięki głośnemu czytaniu przedszkolaki uczą się, że książki to nie tylko źródło wiedzy, ale też niekończąca się przygoda, która czeka na odkrycie na każdej stronie. Choć tego akurat dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 28 w Zabrzu, w którym gościliśmy, nie trzeba przypominać, bo często na swoich zajęciach czytają.

Tym bardziej jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy odwiedzić ich w tym szczególnym dniu. Z zaproszenia do wspólnego głośnego czytania skorzystała Prezydentka Miasta Zabrze – Agnieszka Rupniewska, naczelniczka Wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych – Czesława Winecka, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu – Tomasz Iwasiów oraz jego zastępca – Paweł Dobrzelecki.

Głośne czytanie w przedszkolu to magiczny czas, kiedy dzieci zasiadają w kółku, a dorośli dzielą się z nimi przygodami bohaterów książek. To także doskonała okazja do tego, by porozmawiać z dziećmi o ich odczuciach i myślach na temat przeczytanej historii, co jest cennym ćwiczeniem w wyrażaniu siebie i swoich emocji. Tego również nie zabrakło podczas dzisiejszego czytania.

Dzień Głośnego Czytania odbył się w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.