Co się stało z bursztynową komnatą?

Na to i inne pytania na spotkaniu autorskim odpowiadał Krzysztof Piersa, autor poradników i książek fantasy, debiutujący na rynku książek kryminalnych.

24 października o godzinie 17:00 w Oficynie spotkaliśmy się z Krzysztofem Piersą – autorem powieści „Gustloff. Tajemnica Bursztynowej Komnaty”.

To nie jest zwykła książka, to opowieść o zaginionej Bursztynowej Komnacie, mrocznych tajemnicach zatopienia niemieckiego statku Wilhelm Gustloff i serii zagadkowych morderstw w Gdańsku. Wspólnie z bohaterami powieści, wnukiem jednej z ofiar zatonięcia oraz aspirantką Kornelią, wyruszycie w pełną emocji podróż przez spiski i intrygi nazistowskiej elity.

Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Piersa zręcznie łączy elementy sensacji z głęboko zakorzenioną historią, tworząc opowieść, która nie tylko bawi, ale i skłania do refleksji. To fascynująca podróż przez mroczne tajemnice II wojny światowej, pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanych odkryć.

W podobnej atmosferze przebiegało samo spotkanie. Było wesoło, tajemniczo, a czasami nawet mrocznie. Poznaliśmy nie tylko historię, która skłoniła do napisania takiej, a nie innej książki, ale także plany na przyszłość czy rodzinne wątki związane z publikacją.

Publiczność, pośród której znalazły się również nasze bibliotekarki, oprócz pytań, miała również kilka propozycji tematów na kolejne powieści kryminalne… kto wie, może w przyszłości jedna z książek będzie zadedykowana Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu.