Moc czytania w edukacji i wychowaniu

Cykl warsztatów poświęcony jest odkrywaniu magii książek i ich wpływu na budowanie relacji. Czytanie to coś więcej niż przyswajanie treści – to wspólne odkrywanie świata.

„Czytamy razem – o książkach, relacjach i zachwytach”

10 października – Joanna Szeligowska opowie o tym, jak wspólne czytanie może wzmacniać relacje. To spotkanie o książkach, które nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale także budują bliskość i zaufanie. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak wpleść literaturę w codzienny rytuał rodzinny.

„Wybór należy do Ciebie – o tym co warto czytać dzieciom”

17 października – dr Edyta Antoniak-Kiedos podejmie temat wyboru lektur dla najmłodszych. Warsztaty, które wskażą, na co warto zwrócić uwagę, dobierając książki dla dzieci. Dowiemy się, jak literatura może kształtować wartości i postawy młodego czytelnika.

„Otwórz książkę, otwórz umysł. Czytanie lokatą, która procentuje”

24 października – dr Wanda Matras-Mastalerz poprowadzi warsztaty o korzyściach płynących z czytania. Spotkanie, które pokaże, jak literatura wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. To prawdziwa inwestycja w przyszłość!

„Duże problemy małych ludzi. Rozwiązania między stronami, czyli książki wspierające dzieci w wieku przedszkolnym”

31 października – Agnieszka Karp-Szymańska pomoże odkryć, jak książki mogą wspierać przedszkolaków w trudnych chwilach. Warsztaty, które udowodnią, jak literatura może pomóc w radzeniu sobie z emocjami i wyzwaniami, z którymi mierzą się najmłodsi.

Jak dołączyć?

Warsztaty będą odbywać się w Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu przy ul. Park Hutniczy 8. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiej rezerwacji. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl lub telefonicznie: 32 630 32 33.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.