Warsztaty dla rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz edukatorów!

Przygotowaliśmy coś szczególnego na ten jesienny czas – cykl warsztatów, które łączą miłość do literatury z troską o rozwój naszych dzieci i nas samych. Zapraszamy rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz edukatorów do udziału w warsztatach „Na zdrowie… Czytaj!”. To nie tylko spotkania z książką, ale także z inspirującymi ekspertami, którzy podzielą się wiedzą, jak sprawić, by literatura stała się częścią codzienności, a czytanie – niezapomnianą przygodą.

Na zdrowie… Czytaj!

Cykl skupia się na zdrowiu psychicznym i emocjonalnym zarówno dzieci, jak i dorosłych. Literatura potrafi nie tylko bawić, ale i wspierać, a my chcemy pokazać, jak to zrobić.

„Jakie tajemnice kryją książki. Czytanie wrażeniowe w grupie przedszkolnej i wczesnoszkolnej”

9 października – Małgorzata Swędrowska opowie o tajemnicach, jakie kryją książki, i jak czytanie wrażeniowe w przedszkolach i szkołach wczesnoszkolnych może wzbogacić rozwój najmłodszych. To spotkanie pełne odkryć, które pozwoli dorosłym lepiej zrozumieć potrzeby dzieci i stworzyć z nimi głębszą więź.

„Gry, smartphony i nastolatki. Uzależnienie, zagrożenie i profilaktyka”

23 października – Krzysztof Piersa podejmie trudny, ale niezwykle ważny temat uzależnienia od technologii wśród młodzieży. To warsztaty, które dostarczą praktycznych porad, jak rozpoznać zagrożenia i przeciwdziałać uzależnieniom technologicznym. To spotkanie dedykowane dorosłym, którzy chcą zrozumieć wyzwania współczesnego świata i zadbać o zdrowie psychiczne swoich dzieci.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Na zdrowie… Czytaj!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.