Dźwięki i Poezja w Domach Pomocy Społecznej

Spotkania z seniorami zawsze wypełniają nas niezwykłą energią, ale ostatnie warsztaty z dźwiękoterapii przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

Razem mogliśmy odpocząć i wyciszyć myśli przy kojących dźwiękach bębnów szamańskich oraz medytacyjnych dzwonków. Nie mogło się też obyć bez koncertu – wspólnie tworzyliśmy nowe, muzyczne brzmienia, które zostaną z nami na długo…

Na zakończenie oddaliśmy się poezji – czytanie wierszy w kameralnej atmosferze było dopełnieniem tego wyjątkowego spotkania, pełnego wzruszeń i uśmiechów. Podziękowania dla Studio Koincydencje za poprowadzenie warsztatów, a także mieszkańcom oraz pracownikom z Domów Pomocy Społecznej nr 1, 2 i 3 w Zabrzu za Wasze ciepło i zaangażowanie. Wasze otwarte serca sprawiły, że te chwile były naprawdę wyjątkowe.

Projekt „Na zdrowie… czytaj!” dofinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.