Z podziemia na rowery

Fani twórczości J.R.R Tolkiena wzięli udział w niecodziennym przejeździe rowerowym, którego trasa prowadziła z Gliwic do Zabrza, spod jednej wieży do drugiej. Połączyliśmy w ten sposób w nieoczekiwany sposób sport z literaturą.

Wyścig Dwóch Wież, który odbył się w Zabrzu 11 maja 2024 roku, był nie tylko sprawdzianem wytrzymałości dla uczestników, ale również niezwykłą przygodą pełną literackich nawiązań. Rajd rowerowy, zainspirowany twórczością J.R.R. Tolkiena, przyciągnął zarówno miłośników kolarstwa, jak i fanów słynnej trylogii. Startując z placu Krakowskiego w Gliwicach, uczestnicy przebrani za ulubione postacie z książek Tolkiena lub stroje sportowe, wyruszyli w kierunku Radiostacji, by stamtąd podążać do wieży ciśnień w Zabrzu.

Atmosfera rajdu była wyjątkowa, a kreatywne przebrania dodawały wydarzeniu barwnego charakteru. Trasa rajdu, choć wymagająca, była świetnie przygotowana. Po drodze, uczestnicy mogli podziwiać malownicze krajobrazy i architektoniczne perełki regionu, co czyniło z rajdu nie tylko sportowe, ale i kulturowe doświadczenie. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne spotkanie po zakończeniu wyścigu, gdzie uczestniczy wzięli udział w losowaniu „szprychówek”.

Rajd Dwóch Wież został zrealizowany w ramach projektu „Biblioteka w uniwersum”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.