Podróż bez walizek – Ameryka oczami naszych gości

Wysłuchaliśmy opowieści o Stanach Zjednoczonych, która na długo pozostanie w naszej świadomości. Detale sprawiły, że poczuliśmy, jak za Oceanem.

Wraz z naszymi gośćmi Patrycją Fiegler i Sewerem Kruczkowskim odwiedziliśmy zabrzańskie Domy Pomocy Społecznej nr 1 i 2. Zabrali nas w fascynującą podróż po miejscach, które dla wielu są synonimem amerykańskiego snu. Ale ich relacje nie ograniczały się jedynie do ikonicznych atrakcji – oboje odkryli przed nami zakamarki codzienności w Kalifornii, Nevadzie, Arizonie i Nowym Jorku, przeplatając opowieści o lokalnych zwyczajach z refleksjami na temat wyzwań, z jakimi spotkali się za oceanem.

Patrycja i Sewer z pasją mówili o urokach kalifornijskiego wybrzeża i intensywności nowojorskiej metropolii, ale równie chętnie dzielili się doświadczeniami związanymi z codziennym życiem. Seniorzy słuchali z wielkim zainteresowaniem, a rozmowa szybko przeszła od zachwytów nad krajobrazami do rozważań o wyzwaniach życia w USA, które na co dzień pozostają ukryte za fasadą hollywoodzkich uśmiechów.

Okazało się, że opowieści o dalekim świecie mogą być doskonałą okazją, aby zastanowić się nad własnym życiem i spojrzeć na znane miejsca z innej perspektywy. Dziękujemy Patrycji i Sewerowi za tę niezapomnianą podróż, a wszystkim uczestnikom – za otwartość i pozytywną energię.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Na zdrowie… Czytaj!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.