Książki kluczami umysłu

Kolejne warsztaty z cyklu Moc Czytania w Edukacji i Wychowaniu. Tym razem, pod hasłem „Otwórz książkę, otwórz umysł. Czytanie lokatą, która procentuje”.

Mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego eksperta – dr Wandę Matras-Mastalerz. Opowiedziała o literaturze, która ma wpływ na nasze emocje, zmysły oraz rozwój empatii i wrażliwości, zwłaszcza wśród młodszych czytelników. Mogliśmy dowiedzieć się, jak różne obszary mózgu aktywują się podczas czytania, co przyczynia się nie tylko do wzbogacenia wyobraźni, ale też kształtowania zdolności poznawczych i doskonalenia umiejętności myślenia. Mówiąc wprost – każde przeczytane zdanie to mała gimnastyka dla naszego umysłu!

Warsztaty dalekie były od czysto teoretycznych rozważań – wzięliśmy aktywny udział w ćwiczeniach, które pozwoliły nam odkryć, jak książki mogą wspierać pamięć, koncentrację i zdolność do przyswajania wiedzy. Aktywność czytelnicza jest wsparciem w codziennych zadaniach, wzmacniając nie tylko umysł, ale i naszą motywację do nauki oraz rozwijania zainteresowań.

Dziękujemy wszystkim za obecność, entuzjazm i zaangażowanie!

Warsztaty zrealizowane w ramach projektu: „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.