Czerwiec 2024

6 Maj

Wystawa obrazów

Wystawy

Wystawa obrazów Iwony Dybek pt. "Zwierzaki-cudaki".

Podsumowanie sezonu 2023/2024

„Podsumowanie sezonu 2023/2024” – wystawa członków Gr 18-Obsydian

3 Cze

„Hexy kobiety żywioły na tle śląskich uroczysk”

Wystawy

Wystawa fotografii z sesji wykonanej przez Hexy – Stowarzyszenie Kobiet Twórczych.

Stowarzyszenie kobiet twórczych Hexy skupia kobiety o wielu talentach i mocach. To współczesne śląskie heksy, w kontekście śląskiej kultury. Zdjęcia wykonano w trakcie tworzenia projektu w 2021 roku. W tle śląskie obiekty zabytkowe i uroczyska.

Autorem fotografii jest Jagoda Barchańska, malowanie ciała - Joanna Płoska.

DKK: „Niespokojni zmarli” Simon Beckett

Dyskusyjny Klub Książki

"Piątkowy wieczór, konsultant w dziedzinie medycyny sądowej, doktor David Hunter, odbiera telefon inspektora Lundy'ego z komendy w Essex.
Na wybrzeżu wyspy Mersea znalezione zostają zwłoki w stanie głębokiego rozkładu. Miejscowa policja prosi Huntera o pomoc przy ich wydobyciu i identyfikacji.
Śledczy podejrzewają, że to ciało Leo Villiersa, syna wpływowej miejscowej rodziny, który zaginął wiele miesięcy temu. Istnieją przypuszczenia, że miał romans z mężatką, Emmą Derby, pozbył się kochanki i popełnił samobójstwo. Gdyby jednak wszystko było takie proste..."
(https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4449107/niespokojni-zmarli)

6 Cze

(Nie)seminarium "Książka na szóstkę - wypełniamy pustkę"

Wykłady/prelekcje

(Nie)seminarium dedykowane nauczycielom wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, bibliotekarzom oraz wychowawcom pracującym w żłobkach.
Sesja wykładowa:
• Wanda Papugowa - Dzieci na gruzach w życiu i w literaturze
• Iwona Chmielewska - Jak pogodzić dyscyplinę z wolnością
Sesja warsztatowa:
• (Nie)zwykłe książki – jak podejmować trudne tematy w oparciu o książki

Realizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę - wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

6 Cze

Akademia Kompetencji Przyszłości – cykl warsztatów dla młodzieży w wieku 14-18.

W ramach projektu „Biblioteka dla Wszystkich. Moje miejsce”, który jest realizowany przez Fundacja FRSI w partnerstwie z Save the Children International.

13 Cze

17 Cze

„Podsumowanie sezonu 2023/2024”

Wernisaże

Wernisaż wystawy Gr. 18-Obsydian „Podsumowanie sezonu 2023/2024”

20 Cze

22 Cze

"Tędy i owędy"

Warsztaty

Plenerowe warsztaty fotograficzne, w najbardziej charakterystycznych miejscach naszego regionu. Pod okiem uznanych fotografów odwiedzimy m.in. Zabrze, Świerklaniec i Bytom.

Warsztaty będą odbywać się w soboty (22, 29 czerwca oraz 6 lipca). Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 609 158 965.

Realizowane w ramach projektu „Reporterskim okiem”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

29 Cze

"Tędy i owędy"